Επαναλειτουργία σχολείου, Δευτέρα 1 Ιουνίου

Home / Επαναλειτουργία σχολείου, Δευτέρα 1 Ιουνίου - 28/05/2020 , by viki

ΕΠΑΝΑΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΕΙΩΝ

Αγαπητοί γονείς,

Επιστρέφουμε στο σχολείο από τη Δευτέρα 1η Ιουνίου και μέχρι την Παρασκευή 26 Ιουνίου 2020.

Το κάθε τμήμα θα διαιρεθεί σε δύο υπο-τμήματα που θα λειτουργούν εκ περιτροπής, Δευτέρα – Τετάρτη – Παρασκευή το ένα, Τρίτη – Πέμπτη το άλλο. Σε κάθε τμήμα και σε απόσταση 1,5 μέτρου θα κάθεται ένας μαθητής ανά θρανίο .

Στις αίθουσες θα υπάρχουν αντισηπτικά. Η χρήση της μάσκας είναι προαιρετική. Το Ολοήμερο δε θα λειτουργήσει.

Τα διαλείμματα θα γίνονται σε διαφορετικά προαύλια για τη μείωση του συγχρωτισμού και οι αίθουσες θα αερίζονται συνεχώς.

Θα ενημερωθείτε από τους εκπαιδευτικούς των παιδιών σας σε ποιο υποτμήμα ανήκει κάθε παιδί και ποιες μέρες θα έρχεται στο σχολείο.

Όσοι γονείς έχουν ειδικό λόγο να κρατήσουν τα παιδιά τους στο σπίτι πρέπει να ειδοποιήσουν το γραφείο γραπτώς , συμπληρώνοντας την υπεύθυνη δήλωση που θα βρουν παρακάτω και να την στείλουν στο email του σχολείου: dim-an-mer@sch.gr

Εκ της Διευθύνσεως

received_898930587613930 IMG_4287 IMG_4289 IMG_20210415_193919